Til toppen

RAPID JOINT KABELSKJØT L10

GELFYLT IP68 FOR 4G6 - 5G10

Produktnummer: 1250457
Produsent: RAYTECH S.r.l
Prisenhet: EA
Minste salgsforpakking: EA = 1 EA
Lagerbeholdning:

inkl. mva.


En meget robust pre-fylt gelskjøt, for kabler opp til 1kV Prefylt boks med en ikke brennbar gele. Denne sørger for en beskyttende, sikker og dekkende elektrisk kobling. Koblingen blir vanntett IPX8. Dersom niplene benyttes, holder koblingen IP68. Ubegrenset levetid. Selvslukkende og flammehemmende. Inneholder ingen giftige stoffer. Skjøten er testet i samsvar med internasjonale spesifikasjoner, med gjentatte bøyninger og vridninger samt nedsenket i vann.
- Kan åpnes og benyttes igjen, selv etter lang tid
- Selvslukkende og flammehemmende
- For temperaturer opp til 90°C
- Kan graves ned
- Ubegrenset levetid
- Giftfri
For mer informasjon, se brosjyre.
For dimensjon: 4G6 - 5G10
Testet i sammsvar med: CEI EN 50393, CEI 20-33 og CEI 64-8
Flammetestet: CEI 20-35, IEC 60332-1 og HD405-1
UV-bestandig: Ja
Godkjent: IP69K
Spesifikasjoner
Nominell spenning U0U (Um) 0,6/1 (1,2) kV
Modell / utførelse Gel
For tilkobling av papir til plastisolerte kabler Nei
Antall ledere 5
Nominellt ledertverrsnitt fra/til 4 - 10Kvadratmillimeter
Gruvedriftskonsesjon Nei
Med konsentrisk skjerming Nei
Egnet for Andre
Halogenfri Ja

Etter forskrift om elektrisk utstyr § 21 plikter Etman å informere våre forbrukere om at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet.

Ønsker du mer informasjon om hva du kan gjøre selv, se ekstern lenke til dsb (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap)