Skip to main content
Til toppen

PISK Al25-50/16Cu SORT-BRUN-GRÅ

DBL.ISOLERT 16MM2 345MM
Produktnummer: 1210414
Produsent: Elis Elektro AS
Prisenhet: STK
Minste salgsforpakking: STK = 1 STK
Lagerbeholdning:
Elis Elektro AS
inkl. mva.

Elis Elektro AL/CU 25-50/16 er en isolert overgangsklemme med ferdig konfeksjonert, dobbeltisolert 16 mm² ledning (SKK) for overgang fra inntakskabel i aluminium eller kobber til hovedsikring. Klemmen leveres med momentskrue som skrus til toppskruen knekker av, og delen som blir sittende er isolert og kan bare åpnes med verktøy. Lederen i inntakskabelen skal ikke avmantles, og den dobbeltisolerte ledningen trenger ingen ekstra isolasjon.

Tekniske data:
Type: Isolert overgangsklemme Al/Cu med pisk
Standard: EN 60998-2-3, EN 60998-1
Sertifisering: Nemko
Merkespenning: 750 V
Maks. strømføringsevne: 80 A
Isolasjon: Dobbeltisolert (klasse II)
Inngående leder: Al 25–50 mm² eller Cu 16–25 mm², massiv eller flertrådet, rund eller sektorformet
Utgående leder: Cu 16 mm², dobbeltisolert SKK
Ledning: 345 mm
Antall: 3 stk
Tilkobling: Skrukobling med momentskrue (avrivningsskrue)

Merknader:
Bruk 13 mm fastnøkkel og den medfølgende sorte støttehylsen ved montering. Ved bruk på TXXI-kabel skal det ene laget avmantles. Finnes i grunnsett, kort og lang, med fasefarger, som kompletteres med blå og gul/grønn i lengdene installasjonen trenger. Testet for bruk i ubeskyttet miljø etter EN 60998-2-3 og IEC 61545.

Etter forskrift om elektrisk utstyr § 21 plikter Etman å informere våre forbrukere om at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet.

 

Ønsker du mer informasjon om hva du kan gjøre selv, se ekstern lenke til dsb (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) http://www.sikkerhverdag.no/strom/gjor-det-selv/elektrisk-arbeid-dette-kan-du-gjore-selv-av-elektrisk-arbeid/

ETLINE AL/CU OVERGANG

16-50MM2 Overgang for å koble aluminium på JFA/Aut

Lenker
Min side